ورق اتارفیل

ورق آتارفیل چیست؟

مشخصات فیزیکی ورق ژئوممبران مارک آتارفیل (ATARFIL):


هر رول دارای مشخصات منحصر بفردی است و در زمان تولید بر روی هر رول در کارخانه آزمایشاتی انجام میگیرد که تحت عنوان Test Report به خریدار ارائه میگردد.
Name of manufacturer and type : هر رول ورق ژئوممبران ATARFIL در قسمت بیرون رول دارای برچسب حاوی مشخصات کامل رول است و همچنین داخل رول شماره رول که به عنوان شناسنامه رول است و قابل رهگیری است، تاریخ تولید، مارک ATARFIL و متراژ، روی هر متر رول با رنگ سفید جهت پیگیری اصالت کالا حک لیزری گردیده است.
Material thickness: ضخامت رول در هر متر با حک لیزری سفید حک گردیده است.
Roll Number: هر رول دارای شماره منحصر بفرد میباشد که در هر متر رول حک لیزری با رنگ سفید جهت پیگیری اصالت کالا حک گردیده است.
Roll Length: طول هر رول ورق ژئوممبران آتارفیل بر مبنای ضخامتی که دارد، از 70 متر الی 280 متر می باشد.
Roll Weight: وزن هر رول 1500 کیلوگرم می باشد.
Roll Width: عرض هر رول 7.5 متر می باشد.
:Roll Color ورق آتارفیل دارای رنگ مشکی یا رنگی می باشد. که از بین ورقهای رنگی، رنگ آبی متقاضی بیشتری را دارا می باشد.
Thickness: ورق آتارفیل دارای ضخامت های متفاوت از 0.75 میلیمتر تا 3 میلیمتر می باشد.
هر رول دارای دو تسمه نارنجی رنگ جهت جابجایی می باشد.
ضمانت: بابت ضمانت کیفیت علاوه بر ضمانتنامه بی قید و شرط شرکت پوشش صنعت ماندگار که 10 ساله می باشد؛ WARRANTY شرکت ATARFIL تقدیم خریدار میگردد (ارائه WARRANTY به معنای تعویض بی قید و شرط ورق میباشد).
عمر مفید: عمر مفید ورق آتارفیل بالای 80 سال تخمین زده شده است.

بیوگرافی آتارفیل | درباره آتارفیل اسپانیا بیشتر بدانیم :


آتارفیل اسپانیا ( Atarfil ) یک شرکت معتبر چند ملیتی ( بین المللی ) در زمینه تولید مواد پلاستیکی است که برای کاربردهای صنعتی و ساختمانی به کار می‌رود. این شرکت در سال ۱۹۹۴ در شهر گرانادا، در جنوب اسپانیا تأسیس شده است.
این شرکت اسپانیایی (آتارفیل) در 3 قاره آسیا ، اروپا و آمریکا دارای خط تولید ( کارخانه ) می‌باشد و دلیل تفکیک خطوط تولیدی خود را صرفه‌ جویی در هزینه های تولید ، حمل و نقل و … اعلام کرده است.
میزان تولیدات آتارفیل بیش از 70 هزار تن در سال است، که باعث می شود شرکت آتارفیل جزء ۵ تولید کننده برتر محصولات ژئوسنتتیک به ویژه ژئوممبران در جهان باشد. 
تولیدات آتارفیل در صنایع مختلفی مانند ساختمان، راهسازی، کشاورزی و … استفاده می‌شوند و کاربردهای گوناگونی دارند. به عنوان مثال، محصولات ژئوممبران آتارفیل به‌عنوان یکی از مهمترین مصالح در سیستم‌های آبیاری قطره‌ای به کار می‌روند.
آتارفیل به ارائه خدمات پس از فروش با کیفیت نیز اهمیت می‌دهد و برای این منظور دارای شبکه توزیع و خدمات پس از فروش در کشورهای مختلف جهان از جمله ایران است و شرکت پوشش صنعت ماندگار در ایران به عنوان نماینده رسمی و انحصاری می باشد.
 
به طور کلی، آتارفیل یک شرکت برتر در زمینه تولید مواد پلیمری با کیفیت و با توجه به نیازهای صنعت و بازار بوده و با تلاش‌های خود در راستای بهبود فرآیندهای تولیدی و ارائه محصولات با کیفیت بالا، در بازار جهانی به اعتبار بالایی دست یافته است

کارخانه آتارفیل اسپانیا کجاست ؟


اولین کارخانه آتارفیل در قاره اروپا و در کشور  اسپانیا تاسیس شده است اما با توجه به گستردگی بازار هدف آتارفیل در سطح جهانی ، این شرکت اقدام به تاسیس چند کارخانه در قاره های مختلف کرده است.
آدرس واحد های تولیدی آتارفیل در قاره های مختلف به شرح زیر است:
کارخانه آتارفیل در آسیا : دبی – منطقه آزاد جبل علی – کدپستی 263122
کارخانه آتارفیل در اروپا (دفتر مرکزی) : اسپانیا – استان کوردوبا – شهر گرانادا– کدپستی 18230
کارخانه آتارفیل در آمریکا : ایالات متحده – ویرجینیا – سافک – کدپستی 23435

ورق ژئوممبران آتارفیل اسپانیا | انواع ژئوممبران آتارفیل


کارخانه آتارفیل اسپانیا محصولات متنوعی را در حوزه محصولات ژئوسنتتیک تولید و در سراسر جهان توزیع می‌کند که یکی از این محصولات ورق های ژئوممبران می‌باشد.


انواع ورق های ژئوممبران آتارفیل


ورق های ژئوممبران تولید شده توسط شرکت آتارفیل در عرض های7.5 و11، 6.30، 6 متر می باشد که بیشترین عرض در ورق های ژئوممبران جهان متعلق به ورق های شرکت آتارفیل می باشد. اما به دلیل مشکلات مربوط به حمل و نقل و داشتن پِرت کمتر ورق و خط جوش کمتر، پرمصرف ترین عرض ورق ژئوممبران عرض 7.5 متر می باشد چرا که حمل آن راحت تر می باشد. 
ورق های ژئوممبران آتارفیل انواع مختلفی دارند که عبارتند از:
ورق های ژئوممبران آتارفیل از نوع  HDPE (ژئوممبران سنگین)
ورق های ژئوممبران آتارفیل از نوع LLDPE (ژئوممبران سبک)
ورق های ژئوممبران آتارفیل از نوع VLDPE (ژئوممبران بسیار سبک)
ارائه می‌شود که در ادامه با تفاوت آنها آشنا خواهیم شد.

ورق ژئوممبران HDPE آتارفیل اسپانیا | ژئوممبران سنگین آتارفیل
ورق ژئوممبران HDPE یا همان ورق ژئوممبران High Density Polyethylene


این ژئوممبران که از جنس پلی اتیلن است با اسامی مانند، ژئوممبران سنگین، ژئوممبران با چگالی بالا و ژئوممبران با دانسیته بالا هم شناخته می شود یکی از پر طرفدارترین انواع ورق های ژئوممبران بوده که توسط شرکت آتارفیل تولید می‌شود.  ژئوممبران ارائه شده توسط شرکت پوشش صنعت (نمایندگی رسمی و انحصاری شرکت آتارفیل در ایران)، محصولی استاندارد مطابق با شاخص های استاندارد جهانی و بین المللی دنیا، استاندارد GM13 است که مشخصات فنی این ورق ژئوممبران در بین ژئوممبران های اروپایی از بالاترین کیفیت در دراز مدت برخوردار است.
این ژئوممبران بالاترین طول عمر را در میان ژئوممبران های موجود در بازار دارا است.
از دیگر خصوصیات این ورق ها می توان مواردی همچون نداشتن تلورانس در عرض تولید شده ، ضخامت بالا در برابر دیگر ورق های ژئو ممبران، مقاومت بالا در برابر حرارت زیاد، مقاومت در برابر مواد شیمیایی، بی خطر بودن آن برای مواد غذایی (که باعث استفاده آن در ذخایر آب آشامیدنی می شود) و مقاومت بالا در برابر وزن خود ورق را نام برد.
از ورق های با چگالی بالا بیشتر در پروژه هایی استفاده می شود که بصورت روباز یا EXPOSE هستند و مستقیم در برابر عوامل محیطی قرار دارند.

مشخصات فنی ورق های ژئوممبران آتارفیل از نوع HDPE

ورق های ژئوممبران آتارفیل در آیتمهای زیر بسیار بالاتر از استاندارد GM13 می باشد:
STRESS CRACK Resistance
Oven aging
Oxidation
UV Resistance

این چهار شاخص که ورق های ژئوممبران آتارفیل در آن ها مقاومت بالایی نشان داده اند باعث درخشش این ورق ها در بازار جهان شده اند.

ورق ژئوممبران LLDPE آتارفیل اسپانیا


ورق ژئوممبران linear low density polyethylene geomembrane یا همان LLDPE یک نوع دیگر از ژئووممبران است که نسبت به ژئوممبران HDPE نرم تر بوده و دارای شکل پذیری و انعطاف بیشتری است.
این نوع ورق ژئوممبران با توجه به انعطاف بالا بیشتر در گود های ساختمانی استفاده می‌شود. کشش و استحکام فیزیکی ژئوممبران LLDPE به نسبت PVC بیشتر است .
نیروی کششی قابل تحمل ورق های ژئوممبران LLDPE برابر با 15 مگاپاسکال است و کشش حدود 800 درصدی از خصوصیات قابل توجه این نوع از ژئوممبران می‌باشد.
ورق ژئوممبران آتارفیل اسپانیا از نوع LLDPE در تمامی آیتمها و موارد بالاتر از استاندارد بین المللی دنیا یعنی GM17 است. ورق آتارفیل یکی از بهترین و معتبرترین ژئوممبران های موجود در دنیا است و این محصولات در ایران توسط تیم شرکت پوشش صنعت فروش و پشتیبانی می‌شود.

ورق های ژئوممبران آتارفیل


شرکت آتارفیل (ATARFIL) یکی از شرکتهای عضو انجمن GAI-LAP و عضو گروه IGS و GSI میباشد. ورقهای ژئوممبران این شرکت طبق استاندارد بین المللی تولید و عرضه میشود. کارخانه ATARFIL واقع در جنوب اسپانیا است و بدلیل صرفه جویی در هزینه تولید و حمل و نقل و … دارای سه خط تولید درکشورهای امارات و امریکا و استرالیا میباشد که همگی یکپارچه و زیر نظر اسپانیا میباشد.
این شرکت به دلیل کاهش هزینه حمل و نقل و تسریع زمان تحویل (کاهش قیمت تمام شده) ورقهای ژئوممبران را از خط تولید امارات واقع در جبل علی تأمین میکند. این کالا محصول اروپای غربی میباشد که از طریق شماره حک شده روی رول قابل پیگیری میباشد.
لازم به ذکر است آتارفیل (ATARFIL) جزء برندهایی میباشد که بصورت خطی (Flat Dai) محصولات خود را تولید کرده و این روش تولید، دارای کمترین تلورانس در ضخامت میباشد.
هر رول دارای مشخصات منحصر بفردی است و در زمان تولید بر روی هر رول در کارخانه آزمایشاتی انجام میگیرد که تحت عنوان Test Report به خریدار ارائه میگردد (به پیوست جهت رؤیت یک نمونه Test Report ارسال میگردد).
ورق آتارفیل(ATARFIL) دارای تست اسید و باز است که در جدول Chemical Resistance قابل ارائه میباشد. این ورق در برابر اکثر اسید و بازها مقاوم میباشد.

دوام بالا و طول عمر ورق های ژئوممبران آتارفیل


دلیل اینکه همگان معتقدند این ورق ها دوام بالایی دارند داشتن مواد اولیه بدون ناخالصی، افرودنی های درجه یک اروپایی و دستگاه های تولید مناسب که مواد را یکنواخت ترکیب کرده و با غلطکهای استاندارد، تولید منحصر بفردی را نتیجه می دهند. همچنین سربلند بیرون آمدن این ورق ها از آزمایش هایی چون OVEN Aging at 85◦c HIP OIT % retained after 90 days یکی دیگر از دلایلی هست که ماندگاری و تفاوت متمایز این ورق را نشان میدهد.

راهنمای خرید ورق های ژئوممبران آتارفیل


در هنگام خرید ورق ژئو ممبران باید توجه داشته باشید که کاربرد شما چه خواهد بود. به ور کلی ورق های ژئوممبران به دلیل دوام بالا، خواص مکانیکی فوق العاده و طول عمر زیاد انتخاب می شوند که در خرید باید این سه ویژگی را در نظر گرفته و بررسی کنید و عواملی که این موارد را به خطر می اندازد را شناسایی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *